Nasz Bank
Nawigacja
Stowarzyszenie
  Strona Główna
  Nasze cele
  Terminarz spotkań
  Zarząd
  Statut
  Kontakt
  Ważne Adresy i telefony
  Darczyńcy i sponsorzy
  Stow. Amazonek
  Punkty Informacyjne

Regulaminy
  Regulamin spotkań Amazonek
  Zarząd
  Komisja rewizyjna
  Walne zebranie członków
  Harmonogram terminowych zadań
  Druki

Informacje
  ADWOKAT - Tomasz Pelec
  Profilaktyczna Mastektomia
  KINESIOLOGY TAPING
  XV-lecie - Filmik
  Galeria zdjęć
  Forum Amazonka
  Nasz Banner
  Historia
  Opiekun Stowarzyszenia
  Wolontariat
  Ochotniczki
  ORTO+STOMIA
  CzytajRzeszów
  Gorsety pooperacyjne
  Mobilny Urzędnik

Rehabilitacja
  REHABILITACJA AMAZONEK w RZESZOWIE
  Gimnastyka z PALOMED 2017
  Ćwiczenia Pradmed
  Oddział Stacjonarnej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - KOD 4300

Wydarzenia
  2014
  2009
  2008
  ESKULAPY 2017

Nasze aktywności
  Aktualności 2022
  Aktualności 2021
  Aktualności 2020
  Aktualności 2019
  Aktualności 2018
  Aktualności 2017
  Aktualności 2016

Twórczość artystyczna Rzeszowskich Amazonek
  Poezja
  Hodowla kwiatów
  Malarstwo Teresy Krupy
  Dekoracje kwiatowe - Barbara Krztoń
  Rękodzieło - Halina Lubera
  Obrazy - Teresa Krupa

Sprawozdanie merytoryczne
  2011 - następne lata
  2010
  2009
  2008

Oferty realizacji zadań publicznych - 2012
  Dokumenty/Pisma

Projekty Amazonek
  Lata 2013 - 2020 (szczegóły)

YouTube - Muzyka
Aby włączyć muzykę relaksacyjną 'Zaufaj Bogu RELAX' oraz Hymn Amazonek (int. Elżbieta Kuczyńska), nacisnij poniższy guzik w celu otworzenia playlisty z muzyką:
CzytajRzeszów


Prawie pół miliona zł dla NGO - sów na wsparcie dla mieszkańców Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta RzeszowaKolejne 33 organizacje pozarządowe odebrały we wtorek (19 kwietnia) umowy, na mocy których będą współpracować z miastem. Rzeszów wesprze je kwotą prawie pół miliona złotych.

- To bardzo cenne, że państwa organizacje tak mocno angażują się w pomoc i działanie na rzecz naszych wspaniałych mieszkańców. Działacie w różnych sferach, każda jest niezwykle ważna, każda pozwala budować społeczeństwo wrażliwe, serdeczne, gotowe do pomocy drugiemu człowiekowi. To ogromne serce i gotowość do pomocy było widać chociażby ostatnio, kiedy rzeszowianie tak tłumnie i chętnie ruszyli do pomocy Ukraińcom uciekającym przed wojną – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas spotkania z przedstawicielami NGO-sów. Podkreślił, że różnorodność działań, jakie prowadzą organizacje jest niezwykle cenna. - Działacie na różnych polach, a takie spotkanie jak dzisiaj jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń. Jestem pewien, że razem możemy zrobić jeszcze więcej, a tych pól do zagospodarowania jest z pewnością jeszcze mnóstwo. I bardzo liczę, że wspólnie zrobimy dla naszych mieszkańców jeszcze więcej. Postaramy się wspomagać waszą działalność jeszcze mocniej, dokładać jeszcze więcej pieniędzy w dziedzinie sportu, kultury, społecznej. Chcemy być waszym partnerem w różnego rodzaju projektach, dobrze nam się z państwem współpracuje.

Wartość wręczonych 43 umów dla 33 podmiotów to ponad 470 tysięcy złotych.

Halina Lubera, z Rzeszowskiego Klubu Amazonka podkreśla, że wsparcie miasta jest bardzo ważne dla jego działalności. – Jesteśmy grupą wsparcia dla kobiet z nowotworem piersi, zrzeszamy około 100 pań w wieku od 28 do 85 lat. Nasze działanie to głównie wspieranie pań w rekonwalescencji, rehabilitacji i dalszym życiu oraz integracja – mówi Halina Lubera. Jej organizacja otrzymała pieniądze na program działań na rzecz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, a w szczególności schorzeniom sercowo–naczyniowym, nowotworowym i cukrzycy oraz na rehabilitację i wsparcie psychologiczne dla podopiecznych.

Ryszard Cebula, prezes Podkarpackiego Okręgu Polskiego Związku Niewidomych zwrócił uwagę, że jego organizacja zrzesza około 3000 osób, a dzięki wsparciu miasta oraz PFRON-u i ludzi dobrej woli może znacznie więcej. – Nie tylko podbijamy legitymacje, ale organizujemy m.in. świetne zajęcia rehabilitacyjne, językowe, taneczne, szkolenia oraz sesje wyjazdowe – mówi prezes Cebula.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Łącznie w tym roku umów pomiędzy miastem a organizacjami pozarządowymi jest już 108, a Rzeszów na ten cel przeznaczył w sumie ponad 1,6 mln zł. Jak podkreśla Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, pozwoli to jeszcze bardziej wzbogacić ofertę działań na rzecz mieszkańców.

- 108 różnych umów, to 108 różnych aktywności. Dziękuję za ponadprzeciętne Państwa zaangażowanie w pracę na rzecz ich realizacji. A szczególnie ostatnio, na rzecz potrzebujących, którzy do nas dotarli z Ukrainy. Dzięki Państwa ofiarności nigdy nie brakowało na dworcu środków czystości, żywności i wolontariuszy. W mieście mamy bardzo dużo potrzebujących, niekoniecznie liczących na wsparcie materialne. Są osoby, które chcą, aby z nimi usiąść, posłuchać, przytulić, porozmawiać. Dziękuję, że nam w tym pomagacie – powiedziała Krystyna Stachowska.

Z zadań dofinansowanych przez Gminę Miasto Rzeszów, na które umowy wręczono we wtorek, skorzysta ponad 10 tys. uczestników.


Źródło: www.czytajrzeszow.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
LOGA